Dávkování kratomu

Dávkování

Správné dávkování je velmi důležité, neboť je klíčem, jak dosáhnout právě takových účinků, jaké očekáváte. Příliš nízká dávka nemusí navodit účinky vůbec žádné, naopak dávka vysoká může vyvolat nepříjemný stav, který se vyznačuje nevolností, zvracením, bolestí hlavy atd. Alespoň v začátcích je dobré držet se při užívání doporučeného množství. Účinky, které dávka vyvolá, jsou ovlivněny mnoha faktory. Věk, hmotnost, rychlost metabolismu, tělesné a duševní zdraví, to všechno může mít na výsledný efekt vliv. Mějte také na paměti, že účinky jsou velmi individuální a množství, které si dává váš kamarád běžně, může u vás vyvolat nevolnost. I zde platí nepsané pravidlo, že méně je někdy více, začněte proto na menších dávkách, přidat si můžete vždycky.

 

Davkování

Zde uvádím tradiční dávkování:

  • 2g – 6g (cca 1 – 2,5 čajové lžičky) – látka působí jako stimulant, životabudič a afrodiziakum, je spojena s dobrou náladou a stavem lehké euforie
  • 7g – 15g (cca 3 – 6 čajových lžiček) – stimulační účinky přecházejí v účinky sedativní, dostavuje se uklidnění a uvolnění, přetrvává dobrá nálada i lehká euforie, záleží na vnímavosti jedince, tato dávka je vhodná pro relaxaci

 

  • 16g – 25g (cca 7 – 10 čajových lžiček) – silně sedativní účinky, dostavuje se utlumení, spánek

 

Pokud látku užijete na lačný žaludek, očekávejte zesílení účinků i při menších dávkách. Při pravidelném užívání si tělo na kratom postupně zvyká a zvyšuje se vaše tolerance, proto časem budete potřebovat větší dávky, aby se požadovaný účinek dostavil.

Přestože kratom není zdraví ohrožující látka, nepřekračujte doporučené dávkování, „kratomová kocovina“ není o nic méně nepříjemná než ta po proflámované noci.

 

Davkování