Kde koupit kratom

Kratom se dostal na evropský trh teprve počátkem 21. století a na českém trhu je naprostou novinkou. Nepatří mezi zakázané látky, problém je, že zatím nebyl schválen jako doplněk stravy ani lék, tedy k přímému užívání, proto je nutné prodávat jej pouze pro sběratelské či studijní účely. Nicméně obstarat si jej můžete zcela legálně a to v neomezeném množství.

Zahraniční e-shopy nabízejí kratom z různých oblastí, vybrat si můžete z mnoha druhů i forem od klasického kratomové prášku přes pilulky, kapsle až k různým koncentrátům. Zde si dovolím malé upozornění, jelikož mnoho obchodů nekontroluje kvalitu svého zboží, doporučuji nakupovat pouze u renomovaných prodejců. Také bych volila spíše přirozené formy kratomu – prášek či drcené listy, u koncentrátů, pilulek a tinktur se špatně odhaduje dávkování, což může vést k nežádoucím účinkům.

Jsem velkou fanynkou a propagátorem kratomu a za ta léta užívání již rozeznám kvalitní kratom od toho méně kvalitního či vyloženě naředěného. Hlavně v ČR jsem měla problém ten kvalitní sehnat, ale najít se dá. Ve světě je pochopitelně mnoho e-shopů s diametrálním rozdílem kvality a stálo mě hodně peněz a hlavně úsilí najít ty správné dodavatele, takže za mě můžu doporučit následující tři, od kterých odebírám pravidelně, ale určitě sami najdete další, dobré tipy uvítám:

www.kraatje.eu
www.bikhuk.com
www.bystramysl.cz

 

Kde koupit kratom