Zkušenosti s kratomem

V následujícím článku se pokusím přiblížit vám své osobní zkušenosti s kratomem. Mějte prosím na paměti, že jde o silně subjektivně zabarvený popis. Prožitky a pocity, které jsem zaznamenala, se mohou od těch vašich zásadně lišit. Teď už ale k věci.

Odjakživa jsem byla spíše strašpytel, bála jsem se čehokoliv neznámého. Už na základní škole při prvním nesmělém ochutnávání alkoholu se mi hlavou honily obavy o vlastní život. Na druhou stranu jsem tvor zvědavý a touha po něčem, co je ostatními popisováno jako úžasné a maximálně cool můj strach vždy převážila. Stejně tomu bylo i u kratomu. Když přítel donesl domů prášek nápadně se podobající mému oblíbenému Matcha čaji se slovy „Je to pecka, to musíš vyzkoušet“, moc důvěry to ve mně nevzbudilo, ale zvědavost byla silnější, zkusit jsem to opravdu musela.

Zkušenosti s kratomem

Začala jsem hned zostra a to byla chyba! Poprvé jsem vyzkoušela kratom červený, tedy ten s více sedativními a uklidňujícími účinky a aby to mělo grády, zalila jsem ho hned několika sklenkami vína. Počáteční účinky byly skvělé, po těle se mi rozlévala příjemná horkost, svaly, kterým jsem ten den dala zabrat náročným cvičením, najednou přestaly bolet, cítila jsem se velmi uvolněně a svěže. Pocity byly ještě příjemnější, když jsem si lehla do postele a opřela hlavu o polštář. I psychicky byly účinky více než fajn, hlavou mi vířily jen samé příjemné myšlenky, starosti přestaly existovat. Tyto příjemné až meditační stavy během několika hodin přešly do únavy a následného hlubokého spánku. Ráno ale přišlo to pravé peklo, vzbudila jsem se unavená, vyčerpaná, jako bych celou noc házela cement lopatou, do toho sucho v ústech, bolest hlavy a silná žaludeční nevolnost. Asi si říkáte: „No a? Obyčejná kocovina.“ Kocovina to sice byla, ale vážně silná, v tu chvíli jsem si říkala, že si kratom už nikdy nedám, ale znáte jak to, jak to v životě chodí. Tehdy jsem měla problém vstát z postele, pocit, že mě neunesou vlastní nohy, nálada mizerná a žádná chuť cokoliv dělat, prostě pocity, které byly od včerejší relaxační pohodičky vzdálené na sto honů.

Zkušenosti s kratomem

S červeným kratomem tedy končím, ale ještě je tu jiný druh – zelený. Ač jsem se po první zkušenosti zařekla, že už ten hnus nedám do pusy, po pár dnech se mi to rozleželo v hlavě (a už mi nebylo zle) a rozhodla jsem se dát tomu zázraku druhou šanci.

Zelený kratom má být jakýsi stimulant, který utlumí únavu a vybudí k aktivitě. V ten den jsem potřebovala splnit spoustu úkolů do školy, napsat seminárku, naučit se na test, znáte to, když necháte vše na poslední chvíli a pak se nestačíte divit, že den nemá 48 hodin. Přítel už zelený kratom zkusil několikrát přede mnou a nemohl si jeho účinky vynachválit. Mohl pracovat bez známek únavy až do pozdních nočních hodin, navíc bez nepříjemných vedlejších účinků na druhý den.

V dané chvíli, kdy jsem opravdu maximálně nestíhala, se mi kratom najednou zdál jako docela dobrý kámoš. Smíchala jsem pár gramů prášku s několika kapkami citronové šťávy a džusem, vypila a čekala. Účinky se dostavily asi po čtvrthodince a – jedním slovem nejlepší.

Výsledky mluví za vše, seminárku jsem odevzdala ještě ten den a z testu jsem dostala téměř plný počet bodů i přesto, že jsem si text sotva jednou přečetla. Cítila jsem se nejen plná energie, ale také namotivovaná, práce mě bavila a těšilo mě, jak rychle se mi vše daří dokončit. Přiznám se, že jsem se lehce obávala příštího rána, ale o to větší bylo mé překvapení, když jsem ráno vstala. Žádná nevolnost, ale pocit dostatečného vyspání a energie do dalšího dne.

Od té doby jsem se zeleným kratomem velký kamarád, pravidelný uživatel a jak sami vidíte i vášnivý propagátor. Dokonce jsem jej znovu zkusila i v kombinaci s alkoholem, ani tady mě nezklamal. Navodil veselou, bezstarostnou náladu, (možná až přehnanou) ukecanost a druhý den bez sebemenších známek kocoviny. Kratom se stal mým společníkem během „prošprtaných nocí“, inspirátorem při kreativních činnostech a milým souputníkem pro sklenici vína. Užívání mohu za sebe doporučit, a pro ty, kteří váhají – neváhejte, zkuste!

Zkušenosti s kratomem